Anasayfa


                                                                                          click for English... 
 İngiltere Bayrağı


Dernek tüzüğü

Değerli site ziyaretçisi,

"İntegratif Tıp Derneği"
; alternatif ve tamamlayıcı tıp ile kanıta dayalı tıp uygulamalarını bütüncül olarak değerlendiren ve integratif (bütünleştirici/bütüncül) tıp olarak tanımlanan yöntem ve uygulamalar ile ilgili eğitim, araştırma ve danışmanlık faaliyetlerinin geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur.

Dernek bu alanda alternatif ve tamamlayıcı tıp uygulamalarının kanıta dayalı tıp uygulamaları ile birlikte kullanıldığı faaliyetlerinin bilimsel gelişmeler ışığında etkinleştirilmesi ve geliştirilmesi için araştırmalar ile bütüncül tıp sisteminin içinde yer alan alternatif ve tamamlayıcı tedaviler ile ilgili olan ve/veya kanıta dayalı tedaviler ile birlikte kullanılan yöntemlerle ilgili okul, kurs, seminer, konferans ve panel gibi eğitim çalışmaları düzenlemek, bu faaliyetlerde devlet kurumları, üniversiteler ve özel sektör ile işbirliği sağlamak alanlarında faaliyet gösterir.

Bu faaliyetler ile üyelerimize, integratif tıp ile ilgili bilgi, belge, doküman ve yayınları temin etmek, dokümantasyon merkezi oluşturmak, çalışmalarımızı duyurmak amacıyla dergi, kitap ve bülten gibi yayınlar çıkarmak gibi hizmetleri de sunacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.

Birçok farklı yöntem ve meslek kolu ile geniş bir uygulama alanı bulan integratif tıp yöntemleri, geçmişten gelen gücü ve geleceğin sağlık uygulamalarına yapacağı etkisi ile sağlık alanında önümüzdeki yılların önemli konu başlıklarından olacaktır.

Derneğimiz bünyesinde oluşturduğumuz çalışma kolları ile ilgili alanlarda etkili çalışmalar yürüterek, sağlık camiasındaki konuyla ilgili bilgi eksikliğini ve yanlış bilgilendirmeleri azaltmayı umuyoruz. Bu nedenle sayısı önümüzdeki günlerde artacak olan çalışma kollarındaki konularla ilgili sağlık çalışanlarının bu kollara destek vermesi son derece önemlidir.

Bu vesileyle; alternatif/tamamlayıcı tıp uygulamalarını kanıta dayalı tıp ile harmanlayarak bütüncül/bütünleştirici tıp uygulamalarını kullanan ve gelecekte bu alanda çalışmak isteyenleri derneğimize üyeliğe davet ediyorum. 

Saygılarımla

Uzm.Dr.Sedat Yıldız

İntegratif Tıp Derneği Başkanı*** İntegratif Tıp Derneği kar amacı olmayan bir dernektir. İlgi alanı konusunda eğitim, araştırma ve danışmanlık faaliyetlerinin geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermek amacı ile kurulmuştur. Derneğe üyelik ücreti yönetim kurulu kararı ile değiştirilebilir. Bu sayfadaki form dernek yazışma ortamına üyelik için eklenmiş olup dernek üyeliği için üyelik formu çıktısının ıslak imzalı olarak 2 fotoğraf ve 2 kimlik fotokopisi ile dernek adresine gönderilmesi gerekmektedir.***

BAĞLANTILAR
SİTE HARİTASI

Site Haritası


DUYURU: 2016 yılının Mayıs ayından itibaren Manuel Tedavi Seminerleri düzenlenecektir. 

Manuel Tedavi Semineri 2. Grup
Manuel Tedavi Semineri 3. Grup

Nöralterapi Eğitim Programı için tıklayınız...

MANUEL TEDAVİ SEMİNERİ (KRANİOSAKRAL) ilanı için tıklayınız...