PROLOTERAPİ ÇALIŞMA GRUBU İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER

PROLOTERAPİ ÇALIŞMA GRUBUNA ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ...
(Gruba üye olarak proloterapi ile ilgili gelişmeler, bilgilendirici kaynaklar ile eğitim, toplantı vb faaliyetlerden haberdar olabilir, çok merkezli çalışmalarda görev alabilirsiniz.)

KLİNİK PROLOTERAPİ EĞİTİMİ İLAN DOSYASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ...

PROLOTERAPİ ÇALIŞMA GRUBU İLE İLGİLİ GÜNCEL HABERLER


Proloterapi nedir?
***
İntegratif Tıp Derneği, Proloterapi Çalışma Grubu Hedefleri yayınlandı...
***
Proloterapi Dünya Cerrahi Konferansında; İntegratif Tıp Derneği Proloterapi Çalışma Grubu Başkanı 12-14 Kasım 2013 tarihinde düzenlenecek olan 1. Dünya Cerrahi Online Konferansına konuşmacı olarak katılacaktır...
***
Klinik Proloterapi eğitimleri devam ediyor... 
***
İntegratif Tıp Derneği & Manuel Akademi işbirliği ile düzenlenen Klinik Proloterapi eğitimi katılımcı ve davetlileri eğitim tecrübelerini sizlerle paylaşıyor... 
***
Proloterapi eğitim müfredatı, ayrıntılı eğitim planı ve eğitim standartlarını indirmek için tıklayınız...
***
Klinik Proloterapi Eğitimi, genel eğitim planını indirmek için tıklayınız...
***
19 Ekim 2013 tarihli Zaman Gazetesi`nde proloterapi ile ilgili yayınlanan haber
***
Eğitim takvimi: İntegratif Tıp Derneği 

Eğitim programı 2014 yılında T.C.Sağlık Bakanlığı`nın yetkili birimlerine ilgili yönetmelik dahilinde yapılacak başvuru ve alınacak onaydan sonra tabip, diş tabipleri ve diğer sağlık çalışanları için düzenlenecektir.


 Proloterapi kursu bilgileri
***
Eğitim Danışmanı: Uzm.Dr.Sedat Yıldız

Eğitmen: Uzm.Dr.İlker Solmaz 
 İlker Solmaz

16.10.1972 tarihinde  Osmaniye'de doğdum.  Mersin Gazi Lisesi'ni bitirdikten sonra 1990 yılında Gülhane Askeri Tıp Akademisi'ne başladım. 1996- 2006 yılları arasında  Deniz Kuvvetleri'nin değişik birimlerinde pratisyen hekimlik görevimi yerine getirdim.

 2006 - 2010 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi / ANKARA'da Anesteziyoloji ve  Reanimasyon ihtisasımı yaptım. 2010 - 2011 yılları arasında GATA/ANKARA ALGOLOJİ ( AĞRI ) polikliniğinde uzman olarak çalıştım. 2011 Ağustos ayında Çanakkale Asker Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon bölümüne anestezi uzmanı olarak görevlendirildim. 

Benim için bir tutku olan ağrı tedavilerine devam edebilmek amacıyla 2011 Ekim ayında Türkiye'de ilk defa ağrı tedavilerinde yanlızca proloterapi uygulayan Türkiye Proloterapi ve  Ağrı Kliniği'ni kurdum. 2013 yılına kadar çalıştırdığım kliniğimden ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nden Şubat 2013 tarihi itibarıyla ayrıldım. Ayrılmama en büyük sebep proloterapi uygulamasının geleceğiydi. Kendisini evladım gibi gördüğüm 2008 den beri uygulamış olduğum bu yöntemi ülkemde ve yurt dışında en iyi yerlere taşımalıydım. Bu amaçla 2013 Ekim ayında Proloterapi Kliniği oluşturdum. Şu anda ise bu klinikte hem hastalarımıza tedavi hizmeti sunmakta hem de geleceğin proloterapi doktorlarını yetiştirmekteyiz.


"
2006 yılında anestezi ihtisası ile başlayan ağrı tedavilerine olan ilgim günümüze kadar devam etti. PROLOTERAPİ adı verilen ağrı tedavi yöntemlerinden birisi olan yöntemle 2008 tarihinden günümüze özel olarak ilgilenmekteyim. Hedefim bu tedavi yöntemi ile ağrı tedavilerine başka bir bakış açısı kazandırmak.Türkiye'de ilk defa proloterapi tedavisini uygulayan hekim olarak hedefim yurt içinde ve yurt dışında bu yöntemi en iyi şekilde temsil etmek, ağrısı olan her insana ulaştırmak, geleceğin proloterapi hekimlerini yetiştirmek.
Hep şu görüşü savundum ve savunmaya devam edeceğim. İĞNE NEŞTERDEN ÇOK KESKİN OLUP EN SON ÇARE NEŞTERDİR..."Dr.İlker Solmaz


*** Eğitimler ve teorik modüller Manuel Akademi Uzaktan Eğitim ekibi tarafından desteklenecektir.***


PROLOTERAPİ ÇALIŞMA GRUBUNA ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ...
(Gruba üye olarak proloterapi ile ilgili gelişmeler, bilgilendirici kaynaklar ile eğitim, toplantı vb faaliyetlerden haberdar olabilir, çok merkezli çalışmalarda görev alabilirsiniz.)